Обережно, мобільні шахраї!

Сьогодні, 8 грудня, деякі любарчани отримали на мобільний телефон СМС провокаційного змісту, які нагадують нібито СМС повідомлення від банку. Психологічно СМС створені так, щоб людина злякалася і нічого не аналізуючи на емоціях одразу зателефонувала за вказаними номерами нібито до банку. НЕ робіть цього ні в якому разі!

У повідомленнях вжито спочатку слово “Увага!” – це заклик до того, щоб читач почав тривожитись. Далі іде інформація, що банківську картку заблоковано (шок) і потім – номери телефонів (псевдо вирішення проблеми). Це психологічний трюк, де розрахунок на сильні емоції, а не на здоровий глузд.

СМС повідомлення написано у спосіб, щоб бути максимально подібним до СМС які відправляють своїм клієнтам банківські установи. В тому числі, використані латинські літери, що робить повідомлення подібним до банківського з одного боку і ще більш бентежить з іншого.

Номер, з якого надіслано повідомлення починається на 094. Це код оператора Інтертелеком. Його шахраї використовують для того, щоб смс було подібним до банківського, адже, наприклад, ПриватБанк (який є найпоширенішим серед громадян) свої повідомлення надсилає з номеру, який починається на 092. Цим і користуються шахраї. Будьте уважні

Як “розводять” шахраї? Якщо зателефонувати на один із номерів, можна втратити гроші з рахунку, тому що номер виявиться платним. Але більш реальний варіант – шахрай представляється нібито банківським працівником і випитує конфіденційну інформацію, щоб заволодіти чужими банківськими даними. Запам’ятайте! Банк ніколи не питає по телефону ПІН код, номер картки, CVV код з іншої сторони картки. Ніколи не повідомляйте по телефону будь яку інформацію! Маєте сумніви – ідіть в банк.

Номер, з якого приходили повідомлення жителям Любара – +380943202960 В повідомленні шахраї просять дзвонити за іншими номерами – 0442297136, 0661766916, 0945600206. Усі дані номери – це приватні номери абонентів Інтертелеком або Vodafone. Ні в якому разі не зв’язуйтесь з шахраями!

Більше того, шахраї перед розсиланням повідомлень за певний час до того дзвонять із іншого номеру – Київстар +380968024110, слухають хто підняв і кладуть трубку. Також дзвонять після того, як відіслали смс.

Повідомлення, яке прийшло жительці Любара, знімок з екрану телефону:

Будьте уважні і обережні, передайте цю важливу інформацію вашим друзям, знайомим, родичам, колегам!

Поділись, не скупись!

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *