Маршрутки по Любару

Як ми знаємо, Любар досить розгалуджений у плані розселення. Скільки у нас тільки місцевих топографічних назв, як от наприклад, тільки на Стрижівці – «Гарашівка», «Казарєзка», на Старому Любарі «Теселка», на Громаді – «Хутір», «Казенна Громада», окрім цих місць проживання ще є район ринку, «широка», «вузька», центр – «пушка», «школа», додамо до них «стадіон» та багато інших. Писати і перераховувати можна дуже довго. Логічно, якщо людина проживає в одному кінці Любара, а працює – в іншому, тоді потрібно якось добиратися щодня до праці. Щасливий той, хто живе близько до місця роботи, але в більшості випадків трапляється так, що, наприклад, живеш на Іванківцях, а працюєш – на Новому Любарі, або живеш в центрі, а працюєш на Юрівці і т.д. і т.п.

Тепер подумаймо, хто як, чим  і куди добирається на роботу у Любарі.

  1. Пішки. Для здоров’я добре, бадьорить зранку, замінює зарядку.
  2. На авто. В основному на власному авто, а поскільки заправитись пальним задоволення не із дешевих у наш час, то такий спосіб «добирання» досить непогано вдаряє по сімейному бюджету.
  3. На скутерах та моторолерах. Цей спосіб економічніший з точки зору грошей на заправку, проте досить незручний, небезпечний і нереальний зимою. По-перше – холодно, а по-друге є загроза аварії, падіння і в тому ж песимістичному дусі.
  4. На велосипеді. Щось схоже зі всіма видами, хоча найдешевший спосіб, і для здоров’я корисний, адже і «кров» розжене і на спину навантаження менше (на відміну від ходіння), проте в холодну і слизьку пору – не варіант, хоча деякі екстримали і зимою в ожеледь їдуть на велосипеді.

Ось, мабуть, основні варіанти. Виникає логічний ще один, яким певна частина жителів Любара все таки користується і це – «маршрутка». Дехто їздить на роботу і в школу від «Житомирської» зупинки на Юрівку, а наприкінці робочого або навчального дня – навпаки. Оплата – 2 гривні. Колись, ще за часів Радянського Союзу у Любарі був автобус, котрий їздив через центр, на Черняхівського («широку»), потім їхав по Кантемирівській (поворот біля «Золотого Руна»), біля автовокзалу  та повертався на печанівське перехрестя.

Якби існував сучасний маршрут, він мав би бути набагато розгалудженіший і точно не один. Потрібно було б сполучити лікарню – Новий Любар, Іванківці – Юрівку через центр, лікарню – Іванківці через Стрижівку, центр. Принаймні варіантів для фантазії вистачає. Ще до написання статті, виникало питання, чи їздили б ними люди? Відповідь – так, тому що питаючи численних знайомих усі відповідали ствердно і дві гривні тратили б теж. Можна було б зробити погодинний маршрут, а на зупинках вказувати, коли приїде автобус. Багато клієнтів було б у базарні дні зранку. Непогано було б і щоб хоча б  3-4 рази на день такі маршрути курсували. Хоча, логічно розуміючи вартість ліцензії, договорів, коштів на пальне, ремонт для автобусів, ідея вмирає в зародку. Як варіант – пустити через центр автобуси, що курсують маршрутами із Житомира  у села району і навпаки – які їхали б наприклад із Вигнанки через Іванківці – Стрижівку – частину центру – Новий Любар – Юрівку далі на Житомир, а маршрутка із Березівки – через Мотовилівську – Кругове (Новий Любар) – центр –  Черняхівського (“широку”) – «Золоте Руно», «Ельдорадо» – ринок (автовокзал) – і до зупинки на Житомир, а далі по звичному маршруті через Юрівку до Житомира.

Іншим, доволі дорогим варіантом запровадження маршруток у Любарі міг би бути запуск  автобусів, що працюють виключно на електриці. Тоді це оплатив би інвестор, а реклама про даний громадський транспорт у маленьких містах розлетілася б по всій Україні і до нас їздили б переймати досвід різні делегації з інших міст України. Вони (електромаршрутки) могли б курсувати доволі часто, при малих затратах та ще й до того ж – екологічно чисті. Вони точно стали б візитівкою Любара.

Фантазуючи далі, можна придумати назви зупинок. І так, обираємо маршрут від лікарні на Іванківці через центр. Зупинки: 1. Лікарня. 2. Печанівське. 3.Школа №1 4. Універмаг (ЦУМ) 5. Кінотеатр 6. Широка 1 (десь посередині широкої) 7. Кірпічний (Цегляний) 8. Карла Маркса (там, де зупинка «Іванківці») 9. Помаранч (магазин на Іванківцях) Ось приблизно так все і було б.

Звичайно, як співають у одній пісні «Мріяти не шкідливо, шкідливо – не мріяти», але є й інша теза – мрія матеріалізується, тобто рано чи пізно справджується, переростає у реальність при достатніх стараннях. Можливо, цю статтю прочитав якийсь 8-микласник, який через 15 років стане мером Любара і впровадить це все у життя, а можливо це прочитає якийсь олігарх і заради забави запустить проект маршруток у Любарі. Життя цікаве і багатогранне, і лише під лежачий камінь вода не тече.

 

Поділись, не скупись!

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *